YORUM

Araştırmacı yazar Aytunç Altındalı saygıyla anıyor ve Allah’tan rahmet diliyorum. Çok büyük emekler sarf edilerek yazılmış bir eser okudum. Gerçekleri evrensel bağlamda araştırıp, sorgulayıp, meşru dayanaklarla ortaya koyan ve okuyucusuna sunan bir yazara sahip olmamız gurur verici; yakın bir zamanda “ne olduğu belli olmayan bir hastalık sebebiyle” âhirete göçmesi de üzücü.

Altındal, bu kitabında Hıristiyan dünyasının İslam alemi ve Türkiye üzerindeki planlarını, karanlık emellerini ve bu amaç doğrultusunda kültürel, ekonomik, siyasal yaptırımlarını ve böl-parçala-yönet taktiklerini araştırıp kaleme dökmüştür.

Müslümanlar olarak bizlere düşen: Fiyodor’un sözüyle: cana kıyıcıcılıkta en ince ustalıkları gösteren çağdaş Batı’nın oyunlarına gelmemeliyiz. Okuyan, düşünen, sorgulayan, Özünü kaybetmeden Çağ’a ayak uyduran bir gençliğin tohumlarını serpmeliyiz.

Vatikan’ın gerçek yüzünü ve tapınakçıların karanlık işlerini bu kitapta fazlasıyla bulabilirsiniz.

02 Ocak 2015 İlteriş Bülent Aydın

KİTAPTAN ALINTILAR

-Türkiye’de hedef demokrasi ise bunun olmazsa olmaz ön şartı devlet zoru ile laisizimden uzaklaşıp milli dini(İslam) dikkate alan, kopya olmayan, Türkiye şartlarına uygun bir dünyevileşme hareketini hayata geçirmeye çalışmaktır.

-Batı’da demokrasi her ülkede var olan milli kilise realistini, yansımıştı dini göz önünde bulundurarak yerleştirilmiştir.

-Kurtuluş savaşı’nda milli ve dini bütünlük sağlandı. Sağlandığı için de bir kurtuluş savaş’ı verilebildi.

-Türkiye’den bizleri bu ya da şu şekilde dışlamak, mümkünse yeniden Orta Asya’ya gönderme arzusunda olanlar çoktur. Bunlar sadece Hıristiyanlar ve Yahudiler değildir.

-Türkiye’de Müslüman’ların ayakta kalma mücadelesi aynı zamanda dünya Müslümanlar’ı ve İslam dini için de birinci derecede önem kazanmıştır.

-Kuvayı Milli’ye ve Darül İslam ruhuyla davranarak yeniden Müdafa-i Hukuklar tesis edilmelidir.

-Türkiye’de İslamiyet’i Protestanlaştırma diye bilinen bir hareket var. Benim tebliğim zaten özellikle bununla ilgili.

-Hitler dönemindeki diktatöryal yapıda (Alman Hıristiyanlığı) diye bir olay çıkartılıyor. Türkiye’ye bakıyoruz. Türkiye’de de Türk Müslümanlığı diye bir şey ortaya çıkıyor.

-İslam dini de tek, Kuran dini de büyün Müslümanlar’ı birbirine bağlayan tek ve ortak dildir. Hıristiyanlık’ta böyle bir olgu yoktur. Müslüman’ların 1400 yıldır böyle bir avantajı olduğu halde bugün bu avantajı niye kullanmıyorlar.

-Türkiye’de diyaloğu kimler sağlayacak? Anglikan yapılmış Türkler sağlayacak. Bu diyaloğu sağlamakla görevli olan Türkler misyonerlik faaliyetlerini de (Türk Protestanları) adı altında sürdürebilirler.

VATİKAN VE İCRAATLARI

-Vatikan (Roma Kilisesi) iki bin yıl ayakta kaldı. Eski için yeni fikirler denedi. Yeni için eski fikirlere döndü.

-Vatikan modern devletin temellerini oluşturdu. Ilk avukatlar kiliseden çıkmış ve kilisenin haklarını savunmuştur. Dış işleri bakanlığı ve ilk elçilikler de Vatikan aracılığı ile ortaya çıktı. Ilk yasak kitaplar listesini hazırlama, para basım tekniğini ilk geliştirme, ilk senet kullanımını yasal faizlere uygulama,

-Avrupa’da cinsel hayatı ve genel evleri Roma Kilisesi yönetmiştir.

-Ateizmin kaynağını da (Rahip Vanini) Vatikan oluşturur.

-Kilise ve manastırlar her zaman çekişmiş ve kazanan kilise olmuştur.

-Vatikan Orta Asya’da Hıristiyanlaştırma Politikaları uygulamıştır.

-Vatikan kendi yayın organları aracılığı ile TSK’ya Saldırıda bulunmuştur.

-Vatikan, Türk’leri 20. yüz yılın soykırımcısı olarak görmüş ve Almanları da Türk’lerin yoldan çıkardığını ifade etmiştir.

-Dünya’daki ilaç trafiğini ve doğum kontrol haplarının dağılımını Vatikan yönetmektedir.

-Tasarruf ve iktisat kavramları Hıristiyanlığın ekümenizm-Eküme-economy açılımından gelir.

İSLÂMİYET NİÇİN GELİŞİYOR KONFERANSLARINDAN

-Hedef kitle gençlerdir. Kırsal alanın gençleri değil, büyükşehirlerin kozmopolit kültürü içindeki gençler, özellikle de milli ve dini bütünlüğünden koparılmış gençler birinci derecede av alanıdır.

LAMBETH KONFERANSINDANIslâmiyet niçin gelişiyor? Islamiyetin hızla yayılmasını engellemek için ne yapmalıyız? On yıllık araştırma sonunda buldukları cevap şu: islamiyetin bir özelliği var. Faize karşı bir din. Insanlara cazip geliyor ve Müslümanlığa doğru hızlı bir yöneliş var. Peki bu duruma karşı biz ne yapabiliriz? Bakın ne buldular. Kilise, 800 piskopos biralarda dedi ki bizim faizi kaldırmamız mümkün değil. Ama borç silebiliriz. Bu bağlamda zengin proteston ülkeler Afrika’daki yoksul ülkelerin borçlarını silerse İslamiyete yönelişi durdururuz. Borcundan kurtulan ülkeler yeniden bize katılır.

43 kere görünlülendi