Müziğin evrensel ruhuyla bir araya geldiklerine inanan Caspian Caravan adlı amatör müzik grubu üyeleri, otostop yaparak Avrupa’yı dolaşıyor.yolculukları  Amerikadan başladı.Birbirlerinide gittikleri yerlerde tesadüfi olarak buldular.gurupta şimdilik biri bayan olmak üzere beş kişi bulunuyor. Kapıları herkese açık yeni üyeleri bekliyorlar.

Sıra dışı giyimleri ve değişik saç tarzlarıyla dikkat çeken grubunun üyeleri, dünyadaki farklı kültürleri öğrenmek için müziğin de yardımıyla Avrupa ülkelerini geziyor. Genellikle otostop yaparak seyahat eden grup, konaklama ve yiyecek ihtiyaçlarını da müzikle sağlıyor.

SPARROW:grubun solisti aynı zamanda basın sözcüsü. Halkla yada olan bitenle ilgilenmiyor kısaca kameralara oynamayı iyi biliyor. Kendisi İngiliz ve akordeon çalıyor.

JEFF:grubun en sessiz üyesi varlığıda yokluğuda hissedilmiyor.ama konu keman olunca üstüne yok kemanı konuşturuyor. Jeff Amerikalı

MATT:grubun en sempatik üyesi. Bizim tabirle tam bir halk çocuğu. Kibri yok halkla ilgileniyor  bol bol fotoğraf çektiriyor oda Avustralyalı

Türkiye’ye gelerek Erzurum’da mola veren, giysi ve saçlarıyla vatandaşların bir hayli ilgisini çeken Caspian Caravan üyeleri, çevredekilerin meraklı bakışları  ve saçları peruk mu diye çekmelerinden de rahatsız olmadı.

 

 

 

 

 

 

‘’Abla çekemediysen amcayi dur saçini ben çekim bidaha çek’’diyen sevimli hemşerimin bana yardımını da göz ardı etmemeliydim tabi
Hayatında ilk defa böyle tipler gören amca ‘’çek gızım çekdemeşur olim’’ deyince kıramıyor insan tabi…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

‘’abla gurban olim bıragh elin gavuruni beni çek’’ diyen bu zeki genç kadraja bir kez daha girmeyi hak etti bence

     

Grubun en dikkat çeken yönlerinden biride Erzurum da insanlar daha botla gezerken onların terlik ve yalın ayakla gezmesiydi

Grubun Türkiye den sonraki durağı Gürcistan. Yolculuğunuz nezaman bitecek sorusuna ‘’bu yola mutlu olmak için çıktık ve mutlu olduğumuz sürece devam edecek’’yanıtını veriyorlar.

Son olarak öğrenmenin önemine dikkati çeken Middleton, “Çoğu insan, hayatını ailesi ve öğretmenlerinin yönlendirdiği şekilde seçiyor. Biz böyle olsun istemiyoruz. Dünyayı gezmek istiyoruz. Yeni insan ve kültürlerle tanışmak istiyoruz. Kendi ülkemizle kısıtlanmak istemiyoruz” diye konuştu.

Hayatta en iyi öğrenmenin gezmeyle mümkün olabileceğini savunan Middleton, her şeyin görerek yerinde öğrenilmesi gerektiğine inandığını da sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

122 kere görünlülendi