Firmware v1.1.2 üretim Canon EOS 5D Mark III esas gözden

1987 yılında Canon dünyaya EOS 650 tanıttı. Bu Japon üreticinin ilk 35mm otofokus SLR ve EOS sisteminin başlangıç oldu. Onun tam elektronik lens, lens-diyafram ve odak motorlar ve elektronik düğme ve kadran operasyon bağımlılığı ile Canon’un EOS sisteminin bütün başarılı kamera sistemleri takip ettiğiniz bir plan kurdu. Şimdi, 25 yıl sonra, Canon EOS 5D Mark III doğrultusunda son modeli.

Şimdiye kadar, 5D serisi biraz düşüktür devrimcilerin bir hanedan olmuştur. Orijinal 5D Mark II , 2005 yılının ilk ‘ekonomik’ full frame SLR ve birçok devam eden ilgisi sorgulamaya başlamıştı bir anda birçok profesyonel uygulamalar için tercih edilen biçimi olarak 24x36mm sensör pekiştirmiş kamera oldu. 5D Mark 2 Canon’un tüm en – kayıt Full HD video yeteneğine sahip ilk SLR, hiç bir olasılıkla anda öngörülen olabilirdi bir moda pazarında devrim bir özellik oldu. Bunun yüzünde olsa da, son model aynı etkiyi yapmak için muhtemel görünüyor o küçük sunmaktadır.

5D Mark III temel alan bir vücutta 22MP full frame sensöre sahip EOS  tasarım ve amiral gemisi ödünç bir 61-noktalı AF sistemi ile .EOS-1 DX görünümünün bardağın yarısı boş bir noktadan bakıldığında, bu arkasında disappointingly rotaları bir isteksiz güncelleştirme olarak görülebilir Nikon D800^36 MP aynı zamanda etrafında açıklandı. Ama kimin gözlük yarı dolu karşı daha eğilimi olanlar için, sadece 5D Mark II sahipleri her zaman gerçekten istediği kamerayı haline gelmek olabilir.

Gerçekten 5D isim kendisi neredeyse yanıltıcıdır; Mark III yükseltilmiş ve güncellenmiş her büyük sistemi ile, aslında tamamen yeni bir model kendinden önceki modele kıyasla. Bir bakıma daha iyi olduğunu kamera kontrol düzeni, geniş customizability ve 63 bölge ölçüm sensörü ile, bir full frame 7D olarak gördü. Ama aynı zamanda, müşteri geri bildirimlerine yanıt olarak ek tweaks ve iyileştirmeler bir sal kazanır; CF ve SD kartlar için çift yuva gelen bir kilitleme pozlama mod kadranı aracılığıyla, sağ elle kullanım için yeniden konumlandırılmış bulunuyor alanı önizlemesi düğmesine büyük bir derinlik için, bu aralık ve diğer fonksiyonları bir dizi erişim için yeniden olabilir.

5D Mark III biz onun taşıma ve operasyonla sevdim ve nasıl bizim stüdyo ve gerçek-yaşam testleri, nasıl bir performans üzerinden öğrenmek için okumaya sizin gereksinimleri ve fotoğrafçılık türü için doğru kamera olup olmadığını.

Canon EOS 5D Mark III anahtar özellikleri

  • 22MP tam kare CMOS sensör
  • ISO 100-25600 standart, genişletilmiş 50-102,800
  • 6 fps sürekli çekim
  • Deklanşör 150,000 kare puan
  • Harici mikrofon aracılığıyla 1080p30 video kayıt, stereo ses
  • 61 noktalı AF sistemi
  • 63 zon iFCL ölçüm sistemi
  • % 100 vizör kapsama
  • 1040k nokta 03:02 LCD
  • CF ve SD için çift kart yuvası

Canon EOS 5D Mark III ve II önemli farklar

Anahtar özellikleri çoğu ölçüde 5D Mark II ile karşılaştırıldığında yükseltilir. 25,600 50 genişletilebilen var – – 102.800 Canon’un en son DIGIC 5 + işlemci ile birleştiğinde yeni sensör, 100 standart bir ISO aralığı sunuyor.Bir 8-kanallı sensör okuması 6 fps sürekli çekim sağlar. Deklanşör 150.000 döngüsüne derecelendirilmiştir ve sessiz çalışma için rafine edilmiştir; Mark III, daha önce 1D serisi görülen ‘sessiz’ çekim modunu devralır. Gelen Vizör kapsama tam% 100 ve 1040k nokta, 3:2 en boy oranı 3,2 “LCD ekran yansıma önleyici özelliklerini geliştirmiş ve çizilmeye karşı korumak için sertleştirilmiş cam kapak olmuştur. Ve unutma en etmeyelim ki 61 noktaya odaklama sistemi 1DX – Canon yana olmayan 1-serisi fotoğraf makinesi içine onun üst-spec AF sensör koydu ilk defa Film Dönemi EOS 3


Canon EOS 5D Mark III

Canon EOS 5D Mark II
Algılayıcı 22.3 MP full frame CMOS 21 MP full frame CMOS
Işlemci DIGIC 5 + DIGIC 4
ISO aralığı 50-102800 50-25600
Maksimum çekim hızı 6fps 3.9fps
Vizör kapsama % 100 % 98
LCD ekran 3.2 “- 1,040,000 noktalar 3.0 “- 920.000 nokta
AF Sensörü 61 puan 9 puan
CA düzeltme Evet Hayır
All-I ve IPV video sıkıştırma seçenekleri Evet Hayır
Dokunmatik arka düğmeyi Evet Hayır
Kulaklık soketi Evet Hayır
HDR çekim Evet Hayır
Çoklu pozlama Evet Hayır
Sessiz deklanşör Evet Hayır
Yan yana görüntü karşılaştırma Evet Hayır

Film modu rakipleri üzerinde 5D Mark II’nin kozu olduğu ortaya çıktı ve onun halefi doğal olarak bu konuda gelişmiş yeteneği sunar. Ergonomi açısından, kamera 7D arka film modu / canlı görüntüleme anahtarı kazanır, böylece artık video kaydı için kurarken fotoğraf Görünüm ayarları Canlı ödün vermek zorunda. Orada yerleşik bir ses izleme ve arka kontrol kadranı kazançları kayıt parametreleri (enstantane hızı, diyafram, ISO ve ses düzeyi) sessizce değiştirilmesine izin dokunmatik ‘düğmeleri için kulaklık girişi. Video çıkış özellikleri çözünürlük ve kare oranı (1080p30 maksimum) açısından temelde değişmemiş, ama Canon işleme hareli ve diğer eserlerin en aza indirmek için geliştirilmiş, ve All-I ve IPB interframe sıkıştırma seçenekleri EOS ile getirilen yüksek kaliteli yer verdi diyor -1D X. Ne olsa alamadım, son Nikon modellerinde görülen HDMI üzerinden sıkıştırılmamış çıktı.

Tamamen yeni özellikler bir çift de var; 5D Mark III alışılmadık well-uygulanan ve esnek bir şekilde, fotoğraf makinesi içinde High Dynamic Range çekim yapabiliyor Canon’un ilk SLR olur ve autobracketing seçenekleri (bir kaplama 7 kareye kadar çok genişletilmiş alır engin + / – 8 EV aralık). Eğer bunu arzu Ayrıca, birden fazla poz kaydedebilirsiniz. DIGIC 5 giriş + JPEG işleme (nihayet) (ve Canon’un kendi lensler nedenle sınırlı)-fotoğraf makinesi saklanan objektif profilleri esas kromatik aberasyon düzeltme içerir anlamına gelir. Son fakat en az değil, çalma modu farklı görüşlerin bir numarası, doğrudan yan yana görüntüleri karşılaştırmak için yeteneği ekler.

5D Mark III de aslında o dayalı tazelenmiş bir menü sistemi, kazanır EOS-1DX Bu 5D Mark II’nin (yani mevcut kullanıcılar hala evde hissedeceksiniz) tamamen zıt değil., ama bunun için tamamen yeni bir sekme kazanır kullanım senaryosu hazır bir dizi dayalı karmaşık AF sistemi, yönetmek. Seçenekleri sipariş rasyonalize ve daha önce özel işlevler içinde derin gizli edildi fonksiyonları bir dizi kabarmış-up yakın üst düzey belki menü öğeleri, en önemlisi ayna kilidini ve Açık Ton Önceliği olarak yüzeye sahip olmuştur.

109 kere görünlülendi