51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin ortak yapım ve proje geliştirme marketi Antalya Film Forum kapsamında düzenlenen “Work In Progress (Yapım Aşaması) Platformu”nda yer alacak uzun metraj projeleri belirlendi.

 

 

 

51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festival'i kapsamında 14-18 Ekim 2014 tarihleri arasında düzenlenen Antalya Film Forum Ortak Yapım ve Proje Geliştirme Marketi Work In Progress Platformu’nuna, 24 uzun metraj film projesi başvurdu. Antalya Film Forum Danışma Kurulu üyelerinden Marsel Kalvo, Nadir Öperli, Sevil Demirci, Yamaç Okur ve Zeynep Özbatur Atakan tarafından seçilen 6 proje arasında Ahu Öztürk, Derviş Zaim, İlksen Başarır, Özcan Alper, Tolga Karaçelik ve Tunç Davut’un post-prodüksiyon aşamasında olan projeleri yer alıyor.

Work In Progress Platformu’na seçilen projelerin yapımcı ve yönetmenleri, Cannes Film Festivali Eleştirmen Haftası Bölümü’nün programcılarından Rémi Bonhamme, Fransız yapımcı ve dağıtımcı Memento Films’in başkanı yapımcıAlexandre Mallet-Guy ve Başka Sinema proje direktörü İmre Tezel’den oluşan jüriye 16 Ekim 2014 günü sunumlarını yapacaklar. Jüri, bu yıl altı proje arasından seçecekleri bir projeye 100.000 TL tutarında “Work In Progress Ödülü”, ayrıca bir projeye de filmin tüm görüntü post-prodüksiyonunu kapsayan “Color-ist Post-Prodüksiyon Ödülü”nü verecek. Ödüller, Antalya Film Forum’un kapanış töreninde 17 Ekim 2014’de açıklanacak.

Work in Progress Platformu'na seçilen 6 proje:

  • Bir Varmış Bir Yokmuş / Yönetmen: İlksen Başarır / Yapımcı: Hazal Dut

  • Dolanma / Yönetmen: Tunç Davut / Yapımcılar: Sinem Altındağ, Tunç Davut

  • Kıtmir / Yönetmen-Yapımcı: Derviş Zaim

  • Rüzgarın Hatıraları / Yönetmen: Özcan Alper / Yapımcı: Soner Alper

  • Sarmaşık / Yönetmen: Tolga Karaçelik / Yapımcı: Bilge Elif Turhan

  • Toz Bezi / Yönetmen: Ahu Öztürk / Yapımcılar: Çiğdem Mater, Nesra Gürbüz

     

 

 

24 kere görünlülendi